İnstagramda çalınan hesabımı nasıl kurtarırım ?
İnstagramda çalınan hesabımı nasıl kurtarırım ?

İnstagramda çalınan hesabımı nasıl kurtarırım ?

İnstagramda çalınan hesabımı nasıl kurtarırım? İnstagramda başkasının eline geçen hesabımı nasıl kurtarırım ? İnstagram çalınan hesabımı bana geri verir mi ? İnstagramın çalınan hesaplar ilkesi nedir ? 

 

İnstagramın fenomen uygulama haline gelmesi hesapların çalınmasını da bir o kadar artırmıştır. Peki çalınan hesaplarımızı nasıl kurtarabiliriz? 

İnstagram, son güncellemesiyle çalınan hesapları sahiplerine geri verebileceğini duyurdu. Ancak bunun için bir koşulu var. İnstagrama geçerli bir e posta adresiyle kaydolmanız gerekmektedir. Anlatacağımız yöntemi hesabı daha önce girdiğiniz telefonunuzdan yapmalısınız. Aksi halde işe yaramayacaktır! Detaylıca açıklayalım.. 

- Öncelikle instagram uygulamasından çalınan hesabımızı kurtarabileceğimiz 'giriş yapmak için yardım al' kısmına giriyoruz. I - Phone ve Android telefonlar için aynı şekildedir. Fakat google chrome üzerinden denemeyiniz.

 

- Karşımıza çıkan kısımda çalınan hesabımızın kullanıcı adını giriyoruz ( bunu hesabı daha önce girdiğimiz telefondan yapmamız çok önemli)

- Kullanıcı adını girdikten sonra 'ileri' tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki görüntü geliyor.

- ' Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?' tıklayarak devam ediyoruz.

- Karşımıza gelen bu formu şu şekilde dolduruyoruz. Kaydolurken kullandığın e-posta adresi (kayıt olurken kullandığınız e posta adresiniz haricinde başka bir şey yazmamalısınız) > Kayıt e-postasıyla aynı > Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap > Hesabım başkasının eline geçti > Merhaba instagram ekibi, hesabım başkasının eline geçti. Lütfen yardımcı olun  > İSTEĞİ GÖNDER

- Yaklaşık 30 saniye sonra formda belirttiğimiz mail adresine aşağıdaki mail gelecektir. Mailde denildiği gibi bir fotoğraf çekinip .jpeg olarak kaydedip (örneğin çektiğiniz fotoğrafın adı camera.jpg ise camera.jpeg olarak kaydedip) instagramın bize attığı o mail adresine yanıt e-postası olarak ekleyip gönderiyoruz. 

- 72 saat içerisinde bize gelecek e-posta adresi merhaba şifrenizi şuradan yenileyebilirsniz instagram.com/reset/password/kullanıcıadı?= AlxmxkwoQiqiMkdWş şeklinde olacaktır. Linke tıklayıp yeni şifrenizi alabilirsiniz. 


Anasayfaya gitmek için tıkla